רקוויאם אירופאי 2023  | רון שיוביץ

רקוויאם אירופאי 2023

רון שיוביץ

מחיר קטלוגי: 86 ₪


מחיר באתר: 77.4 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: בית עלים
צומת ספרים
תקציר
פברואר 2023. מדינות האיחוד האירופי אמורות לקיים משאל עם, במטרה לאשר את התוכנית לגירוש  מיליונים רבים של מהגרים מחוץ לתחומי היבשת.
שבעה עשר ימים קודם לכן, בעיירת הנופש הגרמנית, ‘קייזרשטאט’, בלב הרי האלפים הבוואריים, מתרחשת שריפת ענק המכלה בית-אבות שעשרות מדייריו, מהגרים קשישים ופליטים מוצאים את מותם. מה גרם לשריפה וכיצד עלול אירוע בסדר גודל שכזה, להשפיע על תוצאות המשאל? צוות חוקרים פדראלי המוזעק מברלין אמור לספק את התשובה. תוך ניהול חקירה רגישה, כירורגית, הנגועה בסבך  אינטרסים פוליטיים, רווים ביצרים ומשקעים על רקע גזעני ואישי – בעיירה עצמה כמו גם ברחבי היבשת.
בעוד התסיסה במדינות האיחוד גוברת והופכת אלימה, בהתקרב המשאל ההיסטורי, מנסים החוקרים  לחדור מבעד למסך הערפל העוטף את העיירה המושלגת, ולפענח את נסיבות השריפה ומבצעיה. ואולי יש מי שמעוניין להשהות את קצב החקירה. למתן את “הסוסים”, מחשש שמא יחבלו ממצאי החקירה באישור ההסכם? יום אחר יום מתלווה הקורא לצוות החקירה המיוחד, תוך התבוננות נוקבת – ואקטואלית מאוד– בפקעת מפותלת של אינטרסים אפלים, הנוגעים בעצביו החשופים של הממסד. בבדיות. בפחדים ובחולשות אנושיות עד לסופה המתעתע של הפרשה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

אחת שיודעת

אלוני מריה