בקתה קטנה דגים מנתרים / ציו סיה טיי | טיי ציו סיה

בקתה קטנה דגים מנתרים / ציו סיה טיי

טיי ציו סיה

מחיר קטלוגי: 92 ₪


מחיר באתר: 82.8 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: מעריב
צומת ספרים
תקציר
הספר היה מועמד בשנת  2007 לפרס הרומן האסייאתי הטוב ביותר
בקתה קטנה, דגים מנתרים
מאת  צ´יו-סֶיָה טיי
מאנגלית: תלמה אדמון, עיצוב עטיפה: מיכל פלד, ספרית מעריב, 380 עמ´, מחיר  92 ש"ח
בשלהי המאה ה-19 נולד תינוק חדש בסין ומגיח לעולם אל תוך עידן של תהפוכות, שהעיקרית בהן היתה פלישת המערב לסין בעקבות מלחמת האופיום הראשונה. מלחמה שערערה את היסודות האיתניים של המסורת בת אלפי השנים והביאה עימה רוח חדשה של אלימות, שגרמה לשסע בעם בין "הבוקסרים", שדרשו לגרש את הזרים מאדמת סין,  לבין הליברלים שקראו לשינוי.
סין נמצאת על ספו של עידן חדש ונקרעת בין שני עולמות – ישן מול חדש, מסורת מול מודרניזציה.  סיפורו של מינגג´י התינוק הוא סיפורה של סין. מינגג´י חי תחת קורת הגג של סביו הפיאודל המנהל את אחוזתו ואת בני משפחתו ביד רמה ואכזרית, וברוח המסורת כופה על נכדו ללמוד את משנתו של קונפוציוס. מינגג´י מבקש למזג בין ישן לחדש, אך רעיונותיו ופועלו יתנגשו תמיד בחומות השמרנות והשחיתות המקננת לצידה. הוא יוצא לעיר הגדולה ומתמנה למשרת מנדרין . בעיר חווה המנדרין הבוגר אכזבות מרות הן בחייו האישיים והן בחייו הציבוריים. בפתח המאה העשרים הוא צופה במולדת האהובה המטלטלת בין כוחות אלימים, שמתכחשים למורשת ולרוח החדשה יחד.
סיפור יפהפה שמקפל בתוכו קנאת אחים, נישואים אומללים, בגידות, שקרים, חמדנות, שנאת זרים וסודות אפלים.
צ´יו-סיה טיי נולדה במלזיה. בשנות התשעים פרסמה רבות  בתקשורת המקומית פרוזה ספרותית ובעיקר טורים בעיתונים שונים בנושאים של קולנוע, ספרות, אומנות. טיי זכתה במלזיה בפרס עבור כתיבת פרוזה בסינית וכן בפרס הבינלאומי Hua-Zong לספרות סינית. ב-2002 הוכרזה כסופרת הפרוזה הטובה ביותר של השנה.
באותה שנה עברה לגור בסקוטלנד ולמדה באוניברסיטת גלזגו, שם החלה לכתוב את ספרה בקתה קטנה, דגים מנתרים. כיום צ´יו סיה-טיי חיה בסקוטלנד ועובדת על ספרה השני שייצא לאור בקרוב.
 

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך