ירוק מים / מריסה מדיירי | לא צויין

ירוק מים / מריסה מדיירי

לא צויין

מחיר קטלוגי: 79 ₪


מחיר באתר: 71.1 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: ספרות עכשיו - הפצה
צומת ספרים
תקציר

ירוק מים הוא אוטוביוגרפיה של נדודים ומשפחה, של הגירה והסתגלות. של התחלות חדשות, של התבגרות ופחדים - ספר על החיים. המסע מתחיל בעיירה פיומה שבצפון איטליה, ההופכת לפתע לקרואטיה. משפחתה של מדיירי - זרה במולדתה שלה - נאלצת לעזוב ומגיעה לטרייסטה, עיר רב תרבותית שבה המהגרים פוגשים קשיים חדשים: מחסור בעבודה ומגורים במחסה עלוב, בשיכונים הבנויים מחומרים מפוקפקים ונפשות רבות המתגוררות בהם בצפיפות.

שם, בשיכונים, בין העבודות המזדמנות של ההורים, בין בתי הספר השונים ובין נופים ואתגרים ההולכים ומשתנים, חולפים הנעורים של מריסה מדיירי ומותירים עליה את חותמם. אל מול פגעי הגורל – בדומה למציאות של מיליוני אנשים במאה האחרונה - ישנו מקום גם לשמחה ולאינטריגות המשפחתיות, אשר דרכם מפתחת מדיירי ראייה משלה על העולם, על החברות, על ההורות, על החיים ועל המוות.

מריסה מדיירי כתבה מעט במהלך חייה ועבדה על היומנים המרכיבים את הספר הזה שנים רבות, משפט משפט, מילה מילה. היא ליטשה את הטקסט מכל סרח עודף, ניקתה אותו מכל נימה מלודרמתית, והגישה טקסט מופתי וציני, שהפך במהרה - מאז פרסומו בהוצאת אֶיינאוּדי בשנת 1987 - לקלאסיקה ספרותית מודרנית ומשובחת.

הרחק מן הכתיבה הבדיונית, ירוק מים הוא ספר על הראליה של החיים, בהיר וישיר בכל מסריו, תגלית ספרותית אמיתית.


ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך