דלישס / ניקי פלגרינו  | ניקי פלגרינו

דלישס / ניקי פלגרינו

ניקי פלגרינו

מחיר קטלוגי: 89 ₪


מחיר באתר: 80.1 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: אריה ניר
צומת ספרים
תקציר
איטליה, 1964. פפינה קרוזה נחושה בדעתה למצוא גברים טובים שיישאו את בנותיה. לכן, מדי יום ראשון היא מטיילת איתן ברחובה הראשי המאובק של סאן ג´וליו, כשהן לבושות במיטב בגדיהן. אך לבתה הבכורה בת ה-16, מריה דומניקה, יש תוכניות שונות לגמרי. העולם המסתורי שמחוץ לעיירה מושך אותה כבחבלי קסם ואין בכוונתה לבלות את כל חייה בטווח המוגבל שבין מטבחה של אמה למטבחה של חמותה.


היא בורחת לרומא, אך כעבור שנה נאלצת לחזור לעיירה כשחרפתה גלויה לעיני כול – בטנה תופחת מהיריון וללא בעל באופק. כשהיא מלאת רגשות אשמה ובושה, היא מסכימה שישיאו אותה לבן השכנים שכולם משוכנעים שהוא אבי התינוק שבדרך. אך עד מהרה היא נאלצת להימלט מבעלה האלים והקנאי, המאיים לפגוע גם בבתה, והפעם לאנגליה, שם היא מקווה למצוא חיים חדשים ובטוחים לה ולבתה קיארה.


שנים רבות לאחר מכן, שבה קיארה לסאן ג´וליו במטרה למצוא סוף-סוף את זהותה האבודה. אך מהר מאוד היא מגלה שהחיים בעיירה הרדומה אינם פשוטים כפי שהם נראים – בייחוד כשמדובר בעבר.


פלגרינו לוקחת אותנו למסע מרתק מאיטליה של שנות השישים לליברפול וללונדון של שנות האלפיים, וחזרה אל ריחותיה וטעמיה של איטליה הכפרית., כשסודותיה של מריה מטלטלים את עולמה של קיארה.


דלישס
הוא סיפורם של שלושה דורות של נשים, שונות מאוד זו מזו, והמטבח האיטלקי המסורתי שמאחד אותן. זהו סיפור על עוצמה נשית, חיפוש אחר זהות  וכמיהה לאהבה.

 

ניקי פלגרינו גדלה באנגליה במשפחה ממוצא איטלקי ובחופשות הקיץ שהתה בדרום איטליה, שם למדה לחיות כדי לאכול, במקום לאכול כדי לחיות. ספרה בית התה הצועני יצא לאור בהוצאת אריה ניר והיה לרב-מכר.


ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך