איפה אני נמצא לעזאזל?.1 | שמשי אלישיב

איפה אני נמצא לעזאזל?.1

שמשי אלישיב

מחיר קטלוגי: 88 ₪


מחיר באתר: 79.2 ₪


קטגוריה: צבא ביטחון ומלחמה, 
הוצאה: משרד הביטחון
צומת ספרים
תקציר
הספר איפה אני נמצא, לעזאזל? מציג ומנתח טעויות בהתמצאות בשדה הקרב, כאלה שהייתה להן השפעה קשה על תוצאות הלחימה. בספר מובאים קרבות מתוך חמש המלחמות הגדולות של ישראל, קרבות בהם היו טעויות בהתמצאות, החל משיבוש פשוט ועד לטמטום משווע. בחלק מהקרבות המשימה לא בוצעה כלל. ובחלק מהם, המשימה הושלמה במחיר כבד של נפגעים, ותוך גילויי מעשי גבורה מהנשגבים ביותר שידע צה"ל.

המחבר מדגיש בספרו, כי אין ולא הייתה כוונה לפגוע או להנמיך משיעור קומתם של מפקדי צה"ל שהיו מעורבים בטעויות. אולם, יש גם יש כוונה לחשוף את נושא ההתמצאות בשטח כמרכיב חשוב בהצלחה צבאית, וכי התעלמות או חוסר הקפדה במיון והכשרת מפקדי השדה בנושא זה, הם הרי אסון.

תא"ל (מיל´) אלישיב שמשי, יליד תל - אביב, בוגר אוניברסיטת בר - אילן בכלכלה ובמנהל עסקים, עוטר בעיטור המופת על תפקודו כמג"ד טנקים בחזית המצרית, במלחמת יום הכיפורים. שירת בתפקידים בכירים בצה"ל, במערך השדה ובתפקידי מטה והדרכה. ספרו הראשון, סערה באוקטובר, ראה אור ב - 1986, וספרו השני, בכוח התחבולה, ראה אור ב - 1995, שניהם בהוצאת מערכות. ספרו השלישי, להיאבק באלימות ולהצליח, ראה אור בשנת 2000, בהוצאת צ´ריקובר.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך