מיזוגים ורכישות | עומרי מורג

מיזוגים ורכישות

עומרי מורג

מחיר קטלוגי: 229 ₪


מחיר באתר: 206.1 ₪


קטגוריה: ניהול, עסקים ושיווק, 
הוצאה: בית עלים
צומת ספרים
תקציר
זהו ספר רחב יריעה המציג ומבאר את המושגים המקובלים בתחום, כמו גם את היתרונות והחסרונות, הקשיים והסיכונים של האסטרטגיה. הספר משלב ידע אקדמי עדכני, פרי מחקרים רבים בתחום, וידע פרקטי שנצבר בעולם העסקים והייעוץ העסקי, ושלובות בו עשרות דוגמאות מוצלחות ומוצלחות פחות של מיזוגים ורכישות מהארץ ומהעולם.
בעולם העסקי הגלובלי והתחרותי של ימינו, חברות מחפשות את האסטרטגיות האפקטיביות ביותר כדי לייצר ולשמר יתרון יחסי בענף בו הן פועלות. אסטרטגיית מיזוגים ורכישות הינה אחת מהאסטרטגיות המרכזיות להשגת המטרה, ודומה כי אין כמעט חברה בארץ ובעולם שלא ביצעה מיזוגים ורכישות בשלב כזה או אחר של חייה.
מה הופך את אסטרטגיית המיזוגים והרכישות לפופולרית כל כך בקרב מנהלים?
מדוע רוב המיזוגים והרכישות בעולם נכשלים למרות הניסיון הרב שנצבר עד כה?
איך מאתרים חברות המועמדות לרכישה ולא קונים חתול בשק?
איך אפשר לצלוח בשלום את "היום שאחרי" - שלב האינטגרציה בין החברות?
מהן נקודות המפתח להצלחת מיזוגים ורכישות?
ספר זה עונה על שאלות אלו ועל רבות אחרות, ומתייחס לכל ההיבטים של יישום האסטרטגיה הלכה למעשה. הספר יוביל אתכם שלב אחר שלב, תוך מתן דגש על ההיבטים הניהוליים של התהליך.
"אסטרטגיה אגרסיבית של מיזוגים ורכישות בינלאומיים היוותה גורם מכריע בהצלחת טבע ובהפיכתה למובילה עולמית בתחום הפארמה. התרשמותי היא כי ספר זה מאיר את נושא המיזוגים והרכישות מהיבטים רבים והינו רלוונטי מאוד למגוון רחב של קוראים: סטודנטים למנהל עסקים, יזמים או מנהלים בחברות". - אלי הורביץ, יו"ר ומנכ"ל טבע.
"מיזוגים ורכישות הינם כלי אסטרטגי משמעותי של חברות בנות קיימא. ספר זה מספק הצצה ייחודית לאסטרטגיה זו, המובילה מחד להיעלמותן של החברות הנרכשות ומאידך לצמיחתן המואצת של החברות הרוכשות. מורכבות התהליך קודם הרכישה ולאחריה מתוארת בפירוט רב בספר תוך תיאור נרחב של השיקולים השונים של בעלי העניין משני הצדדים והשפעתם על מימוש העסקה והצלחתה. מומלץ לקריאה לכל יזם ותעשיין". - ד"ר גיורא ירון, יזם וממייסדי ענף ההיי-טק בארץ.
"מיזוגים ורכישות הפכו בשנים האחרונות למנוע צמיחה מרכזי של ארגונים עסקיים אולם רבים מהם שנראו מבטיחים מאוד, מתגלים כאכזבות גדולות ביום שאחרי. חשיבותו העצומה של ספר זה היא בניתוח ובהצגה של תמונה רחבה ומקיפה של עולם המיזוגים והרכישות והגורמים הרבים המבדילים בין הצלחה לכישלון המהלך. זהו ספר חובה לכל דרגי הניהול העסקי, לאלו שעוסקים בפועל ולאלו המתכוונים לעסוק בו בעתיד". - יעקב פרי, יו"ר בנק מזרחי-טפחות.
ד"ר עומרי מורג, מרכז הקורס "ניהול אסטרטגי" במחלקה לניהול וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה וסמנכ"ל שיווק ומכירות בחברה בתחום האנרגיה, חקר בעבודת הדוקטורט שלו מאות עסקאות של מיזוגים ורכישות שבוצעו בישראל, ומשמש גם כיועץ בתחום זה. ספרו הקודם "הכל זמני", על משמעות הזמן בחיינו, יצא לאור בשנת 2010 בהוצאת רימונים. לתגובות omri.morag@gmail.com
"טובים השניים מן האחד...כי אם ייפלו, האחד יקים את חברו". קהלת.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך