מסע ארוך כל כך | מיסטרי רוהינטון

מסע ארוך כל כך

מיסטרי רוהינטון

מחיר קטלוגי: 94 ₪


מחיר באתר: 84.6 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: צומת ספרים
צומת ספרים
תקציר
"מיסטרי כותב בתשוקה עזה, וביצירתו ניכרות האבחנות הרחומות והנוקבות ביותר על המצב האנושי, מה שהופך אותו לאחד הסופרים המסעירים והחשובים של זמננו בשפה האנגלית." שופטי פרס ניוסטאט הבינלאומי לספרות, 2012  גוסטד נובל, פקיד בנק הודי חרוץ, הוא איש משפחה למופת שחייו הצנועים מתפוררים אט אט לנגד עיניו. אך בקהילת דיירי הבניין שלו, גוסטד הוא הקול השפוי היחיד בקרב הדרמות המתמשכות של שכניו שוחרי המדון. באחד הימים הוא מקבל מכתב מידיד ותיק, סוכן ביון, המבקש ממנו עזרה במשימה הרואית. בתמימותו ומתוך רגשי נאמנות מסכים גוסטד בלב חרד. עד מהרה הוא מוצא את עצמו לבדו, שקוע בפשע שלא התכוון לו, הולך ומסתבך ברשת מסוכנת של שקרים.  מסע ארוך כל כך הוא רומן רב־רבדים עתיר הומור וחמלה, המשרטט את מסעו של לב מוסרי בעולם שניגף ברוחות השינוי הסוערות. הספר היה מועמד לפרס בוקר 1991, זכה בשלל פרסים ואף עובד לקולנוע. בשנת 2010 הוא עלה לכותרות כאשר הורחק מתוכנית הלימודים באוניברסיטת מומביי בשל הביקורת שהוא מטיח כלפי השלטון ופער המעמדות.
"רוהינטון מיסטרי משתייך לקבוצה הולכת וגדלה של סופרים מצוינים, מופלאים, מפתיעים ומרעננים שמגיעים מתת-היבשת ההודית... אפשר כבר לומר עליו: כשהמלך ליר פגש את צ´ארלס דיקנס בבומביי של
שנות התשעים."                                     אריאנה מלמד, ידיעות אחרונות 
רוהינטון מיסטרי — זוכה פרס ניוסטאט הבינלאומי לספרות, 2012 — נולד בבומבי ב-1952 והיגר לקנדה ב־1975. ספריו זכו בפרסים רבים ובשבחי הקהל והביקורת. הרומנים איזון עדין וענייני משפחה ראו אור בהוצאת זמורה־ביתן.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך