האיש שלנו בהוואנה | גראהם גרין

האיש שלנו בהוואנה

גראהם גרין

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: משכל
צומת ספרים
תקציר

“הוואנה, מקום שבו השחיתות היתה מותרת וכל מקצוע היה אפשרי, מהווה את הרקע האמיתי לקומדיה שלי.”
 - גראהם גרין, דרכי הימלטות, 1980

האיש שלנו בהוואנה הוא ספר ריגול וסאטירה פוליטית על– זמנית, שראה אור ב– 1958 . העלילה נחשבת לאחת “המעשיות המשעשעות” של גרין, ומתרחשת בהוואנה בתקופת שלטונו של באטיסטה. במרכזה, מוכר שואבי אבק בשם וורמולד שנענה להצעה מפתה להפוך למרגל של שירות הביון האנגלי, לספק קצת מידע, ובתמורה ליהנות מהכנסה צדדית מכובדת. אבל כשהדוחות הבדויים שהוא שולח הופכים למשהו ממשי, העניינים מסתבכים והוואנה הופכת למקום מסוכן. בתקופת מלחמת העולם השנייה הצטרף גרין לשירות הביון האנגלי ומונה בלונדון למחלקה שעסקה בריגול נגדי בחצי האי האיברי. בעת ההיא שמע על מרגלים גרמנים ששהו בפורטוגל ושלחו לגרמניה דוחות בדויים שנועדו להגדיל את הכנסותיהם. בין המרגלים הללו היה גם “גרבו”, הסוכן הכפול מספרד שסיפק למעסיקיו הגרמנים מידע בדוי על רשת סוכנים שהוא כביכול מפעיל ברחבי אנגליה. אותו גרבו שימש ככל הנראה השראה לגיבור ספרו זה של גרין.
הסרט, שנעשה על פי הספר בשיתוף גרין, צולם בקובה מיד לאחר ההפיכה, ועלה לאקרנים ב־ 1960 .
גרין עצמו עיבד את הספר למחזה שהוצג על בימות אנגליה. בשנת 2007 עובד הספר למחזה על ידי קלייב פרנסיס והועלה ב”נוטינגהם פלייהאוס”.

“הסיפור הסאטירי המבדר, הקומי והקסום ביותר שגרין העניק לנו.”
 - דיילי טלגרף

“המתעד האולטימטיבי של התודעה והחרדה האנושית במאה העשרים.”
 - ויליאם גולדינג, מחבר בעל זבוב

גראהם גרין (1991-1904) סופר אנגלי, מחזאי ומבקר תרבות. היה מועמד לפרס נובל לספרות פעמים אחדות. ב– 1981 זכה בפרס ירושלים.
את הקריירה העיתונאית שלו החל כעורך משנה ב”טיימז” הלונדוני. מעמדו הספרותי הבלתי–מעורער התבסס ברומן הרביעי שלו,Stamboul Train (או האוריינט אקספרס במהדורה האמריקאית). ב-1935 ערך מסע לליבריה, שתיעד ביומן המסע JourneyWithout Maps , ובשובו מונה להיות מבקר של ה“ריפורטר”. בשנת 1926 התקבל גרין לכנסייה הקתולית וב– 1938 נסע למקסיקו לדווח על הרדיפות הדתיות שם. כתוצאה מביקור זה כתב את The Lowless Roads ואחר כך את העוז והתפארת. ברייטון רוק יצא לאור ב– 1938 . ב– 1940 מונה להיות המבקר הספרותי של ה”ספקטייטור”. ב– 1941 התקבל לעבודה במשרד החוץ ונשלח לסיירה לאונה, שם שהה עד 1943 וכתב את עיקרו של דבר – רומן המתרחש במערב אפריקה.
גרין כתב גם סיפורים קצרים, ספרי מסע, ספרי ילדים, אוטוביוגרפיות ומחזות, וכן מאות מאמרים וביקורות על סרטים ועל ספרים. רבים מהרומנים והסיפורים הקצרים שלו עובדו לסרטים, והוא אף כתב את התסריט לסרט המפורסם האדם השלישי. ספריו משופעים במתח ובהרפתקאות, וזירות ההתרחשות בהם חובקות עולם.


ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך