רמפול פרקליט פלילי | ג´ון מורטימר

רמפול פרקליט פלילי

ג´ון מורטימר

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: אחוזת בית
צומת ספרים
תקציר
"רמפול - פרקליט פלילי", שרואה אור לראשונה בעברית, הוא הספר הראשון בסדרת ספרים שפירסמה את ג´ון מורטימר בעולם כולו.
 
הוראס רמפול, גיבור הסדרה המצליחה, הוא דמות כובשת לב ובלתי נשכחת. כפרקליט בריטי רב–ניסיון שעובד במסדרונות האולד ביילי — בית המשפט הפלילי הידוע בלונדון — הוא משמש כסניגורם של פושעים, ולא פעם של אנשי צווארון כחול ובני מעמד הביניים. הוא אוהב לעשן סיגרים פשוטים ולשתות יין זול, אבל מקפיד שלא לעצבן את אשתו האימתנית הִילדה, הידועה בכינויה "זאת שיש לציית לה". הוא אוהב לצטט משוררים ידועים כמו וודסוורת ושקספיר, אבל מתגלה כשועל קרבות ממולח וחד–לשון באולמות בית המשפט. בגיל 68 , כשעמיתיו הצעירים לועגים למראהו ומחכים בקוצר רוח שיפָנה את חדרו במשרד עורכי הדין, הוא מלמד אותם שיעור או שניים שלא ישכחו כל חייהם. כי רמפול הוא פרקליט מיוחד במינו: עורך דין עוקצני אך רך לב; איש של מילים שלא חושש מעבריינים מסוכנים (אבל חושש מאוד מאשתו); לוחם צדק מהדור הישן שלא מפחד ללעוג לעמיתים טיפשים ולשופטים נפוחים.
 
ב"רמפול — פרקליט פלילי", הספר שפותח את הסדרה, מגולל רמפול את זיכרונותיו מעבודתו באולד ביילי דרך סיפוריהם של שישה תיקים שבהם טיפל, ובהם פרשת רצח שמלמדת לא מעט על מהו צדק ומהי אמת לאמיתה. לא תמיד רמפול מנצח, ולפעמים גם הוא עצמו מופתע לגלות את האמת. אבל גם ברגעי משבר, הוא לא מאבד את אופיו, את צניעותו ואת יושרו — למורת רוחה של "זאת שיש לציית לה" — הן כלפי הסובבים אותו והן כלפי עצמו.
 
סדרת ספרי "רמפול" זכתה לעיבוד טלוויזיוני מצליח מאוד בבריטניה, ששודר גם בישראל בשנות השמונים, בכיכובו של השחקן ליאו מק´קרן. התרגום העברי הראשון בסדרה, של המתרגמת מיכל אלפון, הוא ספר חובה לחובבי תעלומות ודרמות בית–משפט, וממתק אינטליגנטי שנון לאוהבי הממלכה הבריטית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך