נוסטלגיה של דרקונים | דימוסתניס קורטוביק

נוסטלגיה של דרקונים

דימוסתניס קורטוביק

מחיר קטלוגי: 96 ₪


מחיר באתר: 86.4 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: כתר
צומת ספרים
תקציר
מומיה של קורבן הרצח הקדום ביותר בתולדות האנושות, שגילה קצין בוורמאכט באחד מאיי יוון בימי מלחמת העולם השנייה, נגנבת לילה אחד מן המוזיאון לפרהיסטוריה באתונה ומוברחת אל מחוץ לגבולות יוון. מנהל המוזיאון, פרופסור חמום מוח וקומוניסט מושבע מן הדור הישן, החשוד בסיוע לגנבים, יוצא למסע בכל רחבי אירופה כדי למצוא את השרידים רבי הערך ולהוכיח את חפותו. הוא מלווה בקצינת משטרה צעירה, יפהפייה ונמרצת, שהיא במקרה גם בתו של השוטר שחקר אותו בעינויים בימי הדיקטטורה הצבאית ביוון.

אט-אט מחליפה קרבה עמוקה את המתח והחשדנות בין שני הגיבורים, שמסע ההרפתקאות שלהם רצוף מפגשים מסוכנים וגילויים מפתיעים. שלוש כתות מסתוריות, וגם מיליציה סרבית רצחנית, כולן תובעות בעלות על המומיה, ומנהיגיהן חסרי העכבות מוכנים לעשות כל שיידרש כדי להשיג אותה.

נוסטלגיה של דרקונים או: המומיה והפרופסור הוא מותחן פילוסופי הנקרא בנשימה עצורה, וגם אלגוריה שנונה על יוון, על הקשר בין עברה ובין ההווה שלה ועל מקומה בעולם של ימינו.

דימוסתניס קורטוביק נולד ב1948- ‏ באתונה. הוא למד ביולוגיה וכתב את עבודת הדוקטור שלו על האבולוציה של המיניות האנושית. הוא פרסם ארבעה- עשר ספרים - רומנים, קובצי סיפורים ואסופות של מאמרי ביקורת - ותרגם עשרות ספרים משמונה שפות אירופיות.
נוסטלגיה של דרקונים | דימוסתניס קורטוביק

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך