לפני שהנמר יתעורר | שבעה סיפורים ונובלה

לפני שהנמר יתעורר

שבעה סיפורים ונובלה

מחיר קטלוגי: 88 ₪


מחיר באתר: 79.2 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: קיבוץ מאוחד
צומת ספרים
תקציר

בספר ביכורים מפתיע בבשלותו, לפני שהנמר יתעורר, כינסה נחמה נבון שבעה סיפורים ונובלה. בעין חכמה, רווית ניסיון חיים, באומץ ובחמלה, מתבוננת המחברת במצבי חיים מתוך פרספקטיבה אקזיסטנציאלית. המרקם הסיפורי מוביל את הקורא אל תוך  מסע  אנושי מרתק ונוקב של רקמה ספוגת סודות-משפחה ומצבי אנוש באשר הם. דברים שאינם נאמרים מתפתלים רוחשים עד שלבסוף הופכים להיות החיים עצמם. הסיפורים מתרחשים במקומות שונים: במהלך נסיעה, במנזר בעין-כרם, בקיבוץ, בלונדון, בבית מלון, במפגש חברים, באוניברסיטה ועוד.

"שומר מסך" ,הסיפור שפותח את הספר, מתאפיין במבט על מבט. תהליך הכתיבה של המספר, מקביל לחייו של זוג נשוי עליו הוא כותב. פגישה בין עולמות נפתחת  ברוח של פיוס ודאגה, תוך ניסיון לשלוט במתרחש, ומשם היא מתגלגלת אל אכזבה  עלבון ואל שבר השואף לתיקון. מוטיב זה מתקיים גם בסיפורים האחרים, כמו ב- "too bad/not too bad" : בו מתרחש מפגש בין אח לאחותו, המעלה אל פני השטח סודות, קשרים פרומים, חוסר אונים ותסכול.  כל אלה עוברים תהליך של השלמה והתמרה .

 בנובלה החותמת את הספר - "לפני שהנמר יתעורר" חושפת המחברת תהום, אבל היא מכירה היטב את פְּנֵי-יאנוס אלה של המצב האנושי ומישירה אליהם מבט. משבר נישואין וצלקת שנפערת בעקבות מפגש עם חבר קרוב שהקשר איתו נותק, שזורים זה בזה ומבטאים את מגבלות הדיאלוג האמיתי ואת השלכותיו.

רוח פיוט ופיוס שזורה בתיאורי ספר חכם ובשל זה. במכחולה מציירת המחברת מציירת ניואנסים דקים של רגש, היסוס וספק, מתוכם עולה ניסיון עיקש להכיל את מה שלא פשוט להכילו -  את החיים עצמם.
ישראל בר כוכב.

 שיריה וסיפוריה של נחמה נבון פורסמו ב"הליקון", "מאזניים", "עלי שיח", "גג", "מטעם" ו"הקשת החדשה". ספר שיריה מבט בחמישה מהלכים, ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד בשנת  2003 בסיוע  מועצת הפיס לתרבות ולאמנות.


ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

מנגד

₪88   ₪79.20