פרידה נכונה | רמה מרינוב-כהן

פרידה נכונה

רמה מרינוב-כהן

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: משכל
צומת ספרים
תקציר
פגישה מחודשת בין ירון ואיה, חברי נעורים, מטלטלת את סדר חייהם ומעמידה במבחן את יכולתם להחיות את זיכרונותיהם הכמוסים - מבלי לערער את נישואיהם.
הרומן מתאר את התמודדותם של הגיבורים עם עברם, עם שותפיהם לחיים ועם הבחירות שבחרו במהלך השנים. יחסם לאהבה הישנה ולשנים שחלפו מאיר את העלילה מזוויות שונות ומעורר שאלות: מהו ערכו של זיכרון רגשי? מהי מידת אמינותו? הייתכן שהזיכרון מתעתע בנו ומשנה את צורתו כדי למלא תפקיד כלשהו?
פרידה נכונה הוא רומן פוליפוני, שבו הדמויות מספרות את סיפורן בגוף ראשון, בהווה ובעבר, בדיבור ובכתיבה. בסגנון ייחודי ובשפה קולחת נטווים עולמם ונישואיהם של איה ואורי אל מול אלה של ירון והגר, על רקע סיפור של חברות-נפש, בגידה וטיפול פסיכולוגי שלא ברור מה טיבו.
"לאן נעלמים רגעי העבר? האם ´עבר´ פירושו גם ´נגמר´, ´חלף´, ´הסתלק´? האם אהבה שהיתה יכולה להיעלם? אלה רק אחדות מהשאלות שבהן נוגע ספר זה. השאלות הן אמנם עתיקות, אלא שבפרידה נכונה הן מופיעות בלבוש חדש, בקול סוער ומשכנע, ובתוך הקשר מסקרן של דמויות ושל יחסים." (גיל הראבן)
"מתחת לזרמי הנפש של גיבורי פרידה נכונה, ספר הביכורים של רמה מרינוב—כהן, מתחת לספקות ולהתחבטויות, צפות ועולות השאלות הנצחיות של האהבה: האומנם מים רבים - מי השגרה - לא יכבוה? מה בין אהבה להרגל, בין נישואים לשיתוף? האם ניתן לאהוב שניים בו בזמן, והאם עצתו של החכם מכל אדם - ´אחוז בזה, וגם מזה אל תנח ידך´ - תקפה גם לעניין האהבה? בל יטעו אתכם עדינותו ואיפוקו של הספר היפה והמרגש הזה; זה אינו ספר אהבה ´רגיל´, זהו משחק באש." (יהודית רותם)


ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך