נמרים תחת שמיים אדומים | ליזה קלאוסמן

נמרים תחת שמיים אדומים

ליזה קלאוסמן

מחיר קטלוגי: 88 ₪


מחיר באתר: 79.2 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: מודן
צומת ספרים
תקציר

מלחמת־העולם השנייה הסתיימה. ניק והלנה, בנות דודות הקשורות זו לזו מילדות, עורכות לעצמן מסיבת פרידה צנועה בבית שחלקו במהלך המלחמה. הן רוקדות ואלס לצלילי תקליט שרוט ושותות ג´ין מתוך צנצנות ריבה ישנות. למחרת הן עומדות להתחיל בחיים חדשים. הלנה, שהספיקה בזמן המלחמה להתחתן ולהתאלמן, תיקח את הרכבת להוליווד, שם תינשא בשנית. ניק תיסע לפלורידה, להתאחד עם בעלה יוז, קצין בצי ששב מהחזית באנגליה.

ניק מבטיחה להלנה ששום דבר משמעותי לא ישתנה, אך לא חולף זמן רב, וכל אחת נאלצת לחוות בדרכה את הפער ההולך ונפער בין החלומות שהיו לה למציאות חייה. זהו פער שמתמלא בתסכול עמוק שמוצנע תחת חיוכים קפוצים. את חופשות הקיץ ממשיכות השתיים לבלות יחדיו, אך אלו הופכות עם השנים למורכבות יותר ויותר. באחד הקיצים מגלים בנה של הלנה ובתה של ניק דבר מה דרמטי, שיהפוך את האור הבהיר והחם של הקיץ לצל כבד שילך ויחלחל לכל סדק ברקמת יחסי המשפחה עד שיאיים לפרק אותה כליל.

ליזה קלאוסמן טווה מבעד לחמש נקודות המבט השונות של בנות הדודות, ילדיהן ובעלה של ניק, דרמה משפחתית מרתקת, שאותה היא הופכת באופן מתוחכם לסיפור מתח פסיכולוגי שאינו מפסיק להפתיע עד העמוד האחרון.

נמרים תחת שמיים אדומים זכה לשבחי הביקורת ונחל הצלחה גדולה בקרב הקוראים. הוא כיכב ברשימות רבי המכר בעולם וזכויות התרגום שלו נרכשו ב-19 מדינות.

ליזה קלאוסמן נולדה וגדלה בברוקלין, שימשה כעיתונאית של ה´הראלד טריביון´ בפריז וככתבת הכלכלית של ה´ניו־יורק טיימס´. נמרים תחת שמיים אדומים הוא ספרה הראשון.

"סיפור מותח באופן בלתי רגיל שמסופר להפליא."  גרדיאן
"קריאה נהדרת ומפתיעה."  אינדיפנדנט

 


ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך