ירח מלא מחודש / אנטוניו מוניוס מוליינה | מוניוס מולינה אנטוניו

ירח מלא מחודש / אנטוניו מוניוס מוליינה

מוניוס מולינה אנטוניו

מחיר קטלוגי: 94 ₪


מחיר באתר: 84.6 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: עם עובד
צומת ספרים
תקציר
קצין משטרה ספרדי שכילה את מיטב שנותיו במאבק במחתרת הבסקית שב לעיירת הולדתו בתקווה למצוא מעט שלוות נפש. אלא שגם שם מתרחשים דברים נוראים, והוא מוצא את עצמו משוטט ברחובות עיירתו, בניסיון נואש ועיקש ללכוד פושע סדרתי סוטה שמתעלל בילדות ורוצח אותן בלילות של ירח מלא. הוא בטוח שיידע לזהותו על פי הסוד הנורא שישתקף ממבטו. בתוך כך הוא שואב עידוד והשראה מכומר מרקסיסטי זקן וממורתה של אחת הילדות הנרצחות, שאליה הוא נקשר בקשר המחולל בו שינוי עמוק.
שלוש הדמויות האלה, וגם דמותו של הרוצח, משורטטות ביד אמן, והתפתחות היחסים ביניהן מרתקת לא פחות מעלילת המתח עצמה. מוניוס מולינה, כדרכו, חורג מעבר לתחומי הז´אנר שבחר – הפעם רומן המתח הפסיכולוגי – ובוחן בכתיבה מהפנטת סוגיות כמו הגבול המתעתע שבין אדם רגיל לחיית אנוש, בין שפיות לטירוף, בין צייד לניצוד.
ירח מלא (שראה אור במקור ב-1997) הוא הרומן השמיני שפרסם אנטוניו מוניוס מולינה, מהגדולים והבולטים בסופרי ספרד בימינו, חבר האקדמיה המלכותית והזוכה בפרסים ספרותיים רבים, שפרס ירושלים לשנת 2013 הוא רק האחרון שבהם. גירסה קולנועית של הרומן, בבימויו של אימַנוֹל אוּריבֶּה, הופקה בשנת 2000.


ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך