רווחה בעולם קפיטליסטי | ללא

רווחה בעולם קפיטליסטי

ללא

מחיר קטלוגי: 119 ₪


מחיר באתר: 107.1 ₪


קטגוריה: ניהול, עסקים ושיווק, 
הוצאה: גלובס הספריה
צומת ספרים
תקציר
הספר עוסק בתוכניות החברתיות להשגת צדק חברתי על ידי חלוקת זכויות חובות ומשאבים חברתיים, שהפעילה מדינת ישראל במהלך השנים, ואת השפעתן הניכרת לביסוס הדין הנהוג במדינה.
ניסיונות שונים שנעשו במדינת ישראל להביא לצמצום העוני ולהקטנת הפערים ההולכים וגדלים בין פלגי האוכלוסייה, טרם השיגו את מטרתם במלואה.
 
הספר רווחה בעולם קפיטליסטי –(Welfare in a Capitalist World ) - פותח צוהר אל התוכניות החברתיות של מדינת ישראל בשנים האחרונות. הספר עוסק ביעילותו של מודל מס הכנסה שלילי, תוך השוואה למודלים הקיימים במדינות נוספות בעולם. חלוקה מחודשת של זכויות, חובות ומשאבים חברתיים, העולה בקנה אחד עם משנתו של המחבר ומציעה התבוננות מחודשת בשכבות החלשות והחזקות של החברה הישראלית.
 
הספר מיועד לרואי חשבון, עורכי דין, מנהלי כספים, מנהלי משאבי אנוש, ייהנו ממנו אנשי אקדמיה בפקולטות למדעי החברה, פוליטיקאים וכל מי שיש לו עניין בתהליכים מבוססי הרווחה במדינת ישראל.
:
ד"ר איתמר כוכבי הוא רואה חשבון ועורך דין, כלכלן ומומחה למסים. תואר הדוקטור הוענק לו בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, שם גם השלים את לימודיו כרואה חשבון וככלכלן.
מאז שנת 1996 מכהן כמרצה בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון, ומלמד את הקורסים "חשבונאות ניהולית מתקדמת" ו"בקרת עלויות". החוברות שכתב להרצאותיו מלוות שנים ארוכות את לימודיהם של סטודנטים רבים במקצועות החשבונאות והכלכלה.
למעלה משני עשורים מוביל משרד עצמאי בתחום התאגידים, החשבונאות והמסים.
רס"ן (מיל.), מתגורר בחיפה, נשוי לנגה ואב לאפרת, נמרוד ויותם.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך