שקרים / האמת היא | לנה דיוואני

שקרים / האמת היא

לנה דיוואני

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: משכל
צומת ספרים
תקציר
החיים שלנו נשלטים בידי הפחד. בשביל לגרש אותו אנחנו משקרים. שקרים מלאי חיים. קודם כול לעצמנו ואחר כך לאלה שאנחנו אוהבים. בשביל שימשיכו לאהוב אותנו,קודם כול. מלינה מאמינה שהיא עדיין חופשייה ותמימה כמו בקיץ ההוא באמסטרדם. בעלה גאה ביחסים הלא-שגרתיים שהם הצליחו לבנות. המאהב שלה מקווה שהוא לא רק מוצר צריכה מִתכּלה. אחיה מכריז שהאישה היחידה שהוא זקוק לה היא מריה קַלאס. אמא שלה מאמינה שהיא לא מזדקנת. הבייביסיטר שלה מכריזה שהיא תסריטאית מצליחה בפריז. יאניס מקווה שלא יפגוש יותר את המאהבים שלו בכל מיני בתי קולנוע חשוכים ושיוציא סוף-סוף את החיים שלו אל אור השמש. אחותו בטוחה שלא צריך שום אבא לילד שהחליטה לעשות.
כולם משקרים.
כולם משקשקים מפחד מפני היום שבו יתבקעו השקרים שלהם כמו אבטיחים באוגוסט והאמת תחשוף ציפורניים.
 
כתבתי רומן שרשרת על דברי שקר מלאי חיים שקיבלו את השראתם מבני אדם אמיתיים, כמו שקורה לעיתים קרובות. אבל לראשונה החלטתי לפרק לגורמים את מלאכת הבנייה הספרותית שלי, לפתוח במקביל חרך צר לכל אלה שרוצים להעיף מבט אל המטבח של הסופר, אל המקום שבו מתבשלים השקרים שלי. וכך לכל פרק בחלק הראשון יש אח תאום קטן הנושא כותרת דומה בחלק השניומגלה את מקור ההשראה שלו (גבר מוזר שהכרתי, סיפור אהבה שגילו באוזני באיזה אמפיתיאטרון, סרט תיעודי בבּי-בּי-סי, פגישה עיוורת, אפילו האות ש´ באלפבית).
 - לנה דיוואני.
 
 
לנה דיוואני, מהסופרות האהובות והמצליחות ביוון, נולדה ב-1955 בעיר ווֹלוֹס שבמרכז יוון, למדה באוניברסיטת אתונה ובקינגס קולג´ בלונדון והיא פרופסור להיסטוריה של מדיניות חוץ בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת אתונה. עד כה פירסמהשני קובצי סיפורים, חמישה רומנים, שתי נובלות, חמישה ספרים לילדים וכרך של שלושה מחזות תיאטרון. במשך שנים רבות נמנתה עם צוות הכותבים של היומון היווני הנפוץ "טָה נֶאָה", והיא חברה בוועד המנהל של רשות השידור היוונית ובוועדה הלאומית היוונית לזכויות האדם.
 
 
שקרים – האמת היא... הוא רומן הנקרא משני צידי הספר. הוא זכה להצלחה אדירה ביוון. זהו ספרה הראשון של לנה דיוואני המתורגם לעברית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך