עצבותו של הסמוראי | ויקטור דל ארבול

עצבותו של הסמוראי

ויקטור דל ארבול

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: משכל
צומת ספרים
תקציר
עצבותו של הסמוראי הוא רומן מתח היסטורי שמותח את גבולות הז´אנר ושלא ניתן להניחו מהיד. דרך טכניקה של פלשבקים מצליח הסופר ליצור מתח בלתי פוסק ולפרוש עלילה מורכבת שמשאירה כל הזמן חידה לא פתורה - מעין מבוך.
 
המותחן המורכב הזה מתפצל לקווי עלילה שונים, ונפתח בספרד התומכת בנאצים ומתחולל לאורך שלושה דורות של מלחמות אזרחים, דיקטטורות, תסיסה ועד לדמוקרטיה המיוחלת (שגם היא הוטלה בספק ב-1981 עם ניסיון ההפיכה). זהו סיפור רקע מושלם לאלימות, לבגידות, לתככים ולרצח שמתרחשים ברומן. את הספר, שרואה אור בהוצאת הכורסא [אשמת הכוכבים, שרלוטה איסבל הנסן, החיים בשניים] השוו הביקורות בעולם לרומן צילה של הרוח.
 
הסיפור מתחיל באשתו של סגנו של פרנקו המנסה להימלט עם אחד משני בניה מספרד לאחר שהשתתפה במזימה להתנקש בבעלה הפשיסט. היא נרצחת בידי מאהבה, הנאמן לבעלה. הרצח הזה מתחיל שרשרת של נקמה הנמשכת לאורך שלושה דורות, ומגיעה במאי 1981 אל סף דלתה של מריה, עורכת דין צעירה שהצליחה להרשיע אדם ברצח כמה שנים קודם לכן. היא מואשמת עתה בסיוע לבריחתו מהכלא של אותו אדם.
 
"רומן אפל ומקפיא, המתעלה על הקודים השגורים של רומן מתח." לה מונד
"כתיבה עוצמתית... מופלא... פייג´ טרנר ספרותי." קירקוס
"סיפור מסעיר אודות ריגול, סקס ובגידה." ליבררי ג´ורנל
 
הסופר, ויקטור דל ארבול (יליד ברצלונה 1968), הוא בעל תואר שני בהיסטוריה מטעם אוניברסיטת ברצלונה. עובד ציבור בממשלה האוטונומית של קטלוניה (הז´נרליטט) מ-1998.
ב-2006 זכה בפרס טיפלוס לרומן על ספרו "משקל המתים".

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך