ימים של אור וצל | אורי וינברג

ימים של אור וצל

אורי וינברג

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: אמציה
צומת ספרים
תקציר
ימים של אור וצל הוא סיפור על אהבות בלתי אפשריות ועל געגוע. הגיבורה, מרים, היא אישה צעירה ויפה שחייה סוטים ממסלולם הצפוי לכאורה, ומסתבכים. העלילה נעה לסירוגין בין הווה לעבר, מתפתלת בין שאלות נוקבות לאירועים שהולידו אותן, ומהלכת קסם על הקורא. זהו ספרו השני של המחבר, הכתוב באופן רהוט ובעברית עשירה בת זמננו. ספרו הראשון, תולעי משי אדומות, זכה בפרס משרד החינוך ליצירת ביכורים תשנ"ח.
 
"אהבתי את ספרו המרתק של אורי וינברג ימים של אור וצל, את הדמויות הייחודיות, את העלילה שרבדיה העמוקים נחשפים לקורא ככל שמתקדמת הקריאה, ואת הרקע הכול-כך ישראלי שעוטף אותה."
‏דני דור עורך ספריית מעריב
 
‏"ימים של אור וצל הוא רומן ירושלמי מאוד ופסיכולוגי מאוד. על רקע ירושלים של שלהי תקופת המנדט והשנים הראשונות למדינה, מן השכונות החרדיות שבצפון העיר ועד לבתי החולים הישנים שבמרכזה, נפרשים חייה של מרים המחפשת את דרכה כאישה וכאדם.  זכרונותיה ואהבותיה ש‏ל מרים נעים על צירים שבין חוש‏ניות לתיעוב, בין מיניות לטראומה נפש‏ית, ובין יופי לכיעור. אורי וינברג, פסיכולוג וסופר, מפליא לתאר את אופייה ואת תוצאותיה של טראומה נפשית בילדות - פגיעה ש‏אינה רק אירוע בודד אלא, רבדים המצטברים בהדרגה ומטילים את צילם על חייה של מרים.
 
גלריה של דמויות ירושלמיות מכל העדות והדתות מצטרפות למרים ומספרות יחד סיפור מקורי ומורכב על גוף האדם ועל נפש האדם - גוף ונפש בכיעורם וביופיים, בכאבם ובעונג ש‏להם, בחולשתם ובגבורתם."
‏פרופ´ יורם יובל, מכון המוח לחקר רגשות, אוניברסיטת חיפה

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך