אחים | מיכאל בר-זהר

אחים

מיכאל בר-זהר

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: משכל
צומת ספרים
תקציר
במוסקבה המושלגת, באפרוריות של טרם שחר, נורית למוות, בפקודת סטאלין, המשוררת טוניה גורדון, יחד עם מיטב הסופרים ואנשי הרוח היהודיים בברית המועצות. מחשבתה האחרונה מוקדשת לשני בניה הקטנים, אלכסנדר ודימיטרי. אביו של אלכסנדר, בעלה הראשון של טוניה, כבר נשלח אל מותו, וגם ימיו של בעלה השני, אביו של דימיטרי וקצין בק.ג.ב., ספורים. הילדים היתומים מופרדים זה מזה בעל כורחם. אלכס הקטן מוברח לאמריקה וגדל שם כילד יהודי. לדימיטרי, שנשלח לבית יתומים נידח, צפויות שנים של אלימות, שנאה ומאבקי הישרדות.
  
האחים, הניצבים עתה משני צידיו של מסך הברזל, כמהים להתאחד. אולם פגישתם מולידה עימות אישי מר ומאבק קטלני ורווי שנאה. במהלך מסע נקמה טרגי, המתנהל במוקדי הכוח של אירופה וארצות הברית, רומסים השניים כל מי שמנסה להתייצב ביניהם, ורק התפרקותה של ברית המועצות מביאה את מלחמת האחים לסיומה הקודר והמפתיע.
  
אחים הוא הספר השני בסדרת המלחמה הקרה של מיכאל בר-זהר, המתרחשת בתקופה האלימה, האכזרית וגם הרומנטית ביותר בתולדות המלחמה החשאית.
  
פרופסור מיכאל בר-זהר, חבר הכנסת העשירית והשתים-עשרה, נחשב לאחד ממומחי הריגול הבכירים בישראל. חיבר ספרים רבים בנושאי ביטחון והיסטוריה פוליטית, בהם הביוגרפיות של דוד בן גוריון ושמעון פרס. הוא גם מחברם של ספרי מתח ורומנים, שראו אור ברחבי העולם ב-18 שפות וזכו לשבחי הביקורת. יחד עם נסים משעל כתב את המוסד – המבצעים הגדולים (2010), ואת צה"ל – המבצעים הגדולים (2013). בר-זהר הוא זוכה פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים (2011).

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך