חידת סמירנוב | ספי אקוניס

חידת סמירנוב

ספי אקוניס

מחיר קטלוגי: 94 ₪


מחיר באתר: 84.6 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, , 
הוצאה: כנרת זב
צומת ספרים
תקציר
חידת סמירנוב הוא ספר ביכורים שכולו זיקוקי די־נור של הומור פרוע, מעשייה חסידית שאיבדה את הבלמים והפכה לעלילה בלשית נטולת רסן, המערבת קודש בחול, ישן וחדש ויידשקייט עם פוסט מודרניזם. זהו סיפור קצבי ומשועשע הכתוב בשפה ייחודית ומותח ביקורת משתלחת ולא מתנצלת על כל העולם וגרושתו.
 
המאה הי"ט. האדמו"ר מסמירנוב משדך את בנו ישראל עם לאה, בתו של האדמו"ר מקגלביץ´. שידוך מצוין שכולם מחכים לו, אך שוד ושבר -- ישראל נעלם כלא היה, מותיר אחריו אב שבור לב, חצר מרוסקת, וחידה מוזרה הכתובה על גבי חומש נדיר:
 
"ועיני לאה רכות. וחברים לה - המן והמצורע. מקץ מאה ועשרים תביט לראש דוד וגוליית ותדע סודי."
 
שנים רבות חולפות, ובבית המשפט שבמפרץ חיפה מוטלת על גיבור סיפורנו, ספי, העוזר של השופט יפתח גלעדי, המשימה להכריע למי שייך החומש, האומנם לחסידות קגלביץ´ חובבת הגימטרייה, או שמא דווקא לשימל, פנסיונר חביב ותימהוני מכפר ביאליק ושריד אחרון לחסידות סמירנוב?
 
 
בשבוע סוער אחד מספיק ספי, תלמיד ישיבה בעבר ועורך דין ממורמר בהווה, להתגרש, לאבד את ביתו ולעבור לגור בבית המשפט. עמו מוטלים לקלחת גם הגינקולוג של גרושתו, בעלת המזנון, רופא השיניים של האפיפיור, אביו העסקן, מעסיקו הנרגן, ספר הספרים, חסידים וחסידים שוטים, והכול באוויר ובאווירה של צומת
הצ´ק פוסט בואכה מפרץ חיפה.
האם יצליח ספי לפתור את חידת סמירנוב?

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך