מאחורי היפים לנצח | קתרין בו

מאחורי היפים לנצח

קתרין בו

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: משכל
צומת ספרים
תקציר
´מאחורי היפים לנצח´ נבחר בסוף 2012 כ"ספר הטוב ביותר של השנה" על ידי מספר העיתונים הגדול ביותר בארצות הברית, והיה לספר העיון הראשון הזוכה לכבוד זה. אלא שלא יהיה זה הוגן לחלוטין לכנותו "ספר עיון", שכן למרות שהוא מגולל סיפור אמיתי המבוסס על תחקיר ממושך, הוא נקרא כמיטב הרומנים העלילתיים. לא בכדי השוו אותו רבים מן המבקרים לספריו של דיקנס. זהו ספרה הראשון של קתרין בּוּ, זוכת פרס פוליצר, שנמנית עם מערכת הניו יורקר ובעשור האחרון מחלקת את זמנה בין ארצות הברית להודו. 
 
בספר מעניקה קתרין בו  פנים לסיפור שכולנו משחקים בו תפקיד, זה שבו קפיטליזם חזירי וגלובליזציה מואצת דוחקים עוד ועוד אנשים אל קיום שנמצא סנטימטר מכיליון מוחלט. סיפורם של חמישה תושבים בסלאם במומבאי, המגה-עיר ההודית שבה חיים בכפיפה אחת הראוותנים שבעשירי העולם לצד הדלים שבענייו, הוא סיפורו של העוני באשר הוא: של הבירוקרטיה האטומה המשמרת אותו, של השחיתות המנציחה אותו, של הכוחות הכלכליים הפועלים נגדו. מאחורי היפים לנצח נושא את הקורא אל נבכי אחד העולמות הנסתרים של המאה העשרים ואחת ואל חייהם של אנשים אמיצים ובלתי-נשכחים, שכמו כולנו נלחמים בכל האמצעים העומדים לרשותם בכוחות גדולים מהם על מנת לחצוב להם ולילדיהם עולם חדש.
 
עלילת הספר מתרחשת באנאוואדי, שכונת עוני ארעית שהתמקמה בצִלם של מלונות הפאר הסמוכים לשדה התעופה של מומבאי. כשהחלה הודו ליהנות מניצניו של שגשוג, ניצתה התקווה גם בלב תושבי השכונה: עבדול, נער מופנם וחרוץ, רואה "עושר שאי-אפשר לספור" באשפה שמשליכים עשירי העיר. אָשה, הממולחת ממנו, מנסה לשפר את מעמדה באמצעות שחיתות פוליטית, ועם קצת מזל עתידה בתה היפה והרגישה – הנערה שהיא "הכי הכול" באנאוואדי – להיות לבוגרת המכללה הראשונה מהסלַאם. אפילו האביונים שבתושבי השכונה, כמו קאלוּ גנב גרוטאות המתכת, מאמינים שהם הולכים וקרבים אל החיים הטובים ואל תקופת השפע שהם מכנים "הכי הֲנאָה". אלא שהזרמים התת-קרקעיים של עידן הגלובליזציה – המיתון העולמי, מתחים מודחקים וקנאה על רקע כלכלי – מטלטלים את הסירה הרעועה-ממילא, שעל סיפונה מקווים גיבורי הספר לשוט אל עבר עתיד טוב יותר.
 
"זהו ספר מדהים. הוא מדהים בכמה רמות... אבל המדהים מכול הוא עצם קיומו." 
Washington Post
 
"ספר עיון כה מהמם, עד שהוא שם ללעג את רוב הפרוזה הנכתבת כיום." 
Boston Globe
 
"בו כותבת כמו משוררת, מספרת סיפורים כמו סופרת גדולה, ומדווחת במסורת של מיטב העיתונאים החוקרים.    
The New Yorker
 
"הישג ספרותי הגורם ללסת להישמט." 
Elle
 
"נקרא כמו רומן עז תנופה ובעל עלילה מרתקת, המעלה על הדעת את ספריהם של אוסטן ודיקנס." 
Entertainment Weekly

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך