הפרופסור והמשוגע | סימון וינצ´סטר

הפרופסור והמשוגע

סימון וינצ´סטר

מחיר קטלוגי: 94 ₪


מחיר באתר: 84.6 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: כנרת
צומת ספרים
תקציר
ויליאם צ´סטר מינור, רופא מנתח בצבא האמריקני, כלוא במוסד לחולי נפש אחרי שהורשע ברצח. בעקבות התכתבות שלו עם מוכרי ספרים בלונדון, נודע לו כי דרושים מתנדבים לכתיבת ערכים למילון אוקספורד המיועד. וכך, בתוך מהלך חייו המסתוריים והטראגיים, מתחילה מעורבותו המדהימה ביצירת המילון הגדול בעולם.
אט־אט הולכת ונרקמת ידידות מסורה יוצאת דופן בינו לבין העורך הראשי -- הפרופסור הבלשן ג´יימס מאריי -- שהשלים את המילון ממש טרם מותו.
 
כתיבתו של מילון אוקספורד ארכה כ־70 שנה. פרסומו ב־1927 התאפשר בזכות פועלם של אלפי מתנדבים מסורים -- בלשנים מקצועיים וחובבים, אמנים, אינטלקטואלים, חובבי טריוויה, עקרות בית ורבים אחרים -- שהקדישו את חייהם לטיפול ב־414,835 מילים לצד כ־2 מיליון מובאות ממחישות וסייעו למילונאים לחבר את תריסר הכרכים האדירים של המילון המפואר ובעל הסמכות מכל המילונים.
 
סימון וינצ´סטר, סופר ועיתונאי בריטי־אמריקני פורה עטור פרסים, טווה ברגישות, בתבונה ובכישרון בלתי רגיל סיפור משעשע, מרתק ומעורר מחשבה על מפגש של התבונה והטירוף דרך לידתו של מילון אוקספורד - הגיבור הראשי של הרומן הזה. התרגום המרהיב לעברית הוא פרי עטו של המשורר והמתרגם מאיר ויזלטיר, חתן פרס ישראל.
 
"הסיפור הבלשי הלשוני של העשור!"      
ניו יורק טיימס
 
"סיפור מאלֵף, מותח ושובה לב, המשחזר מאורע בלתי נתפס. וינצ´סטר מפליא לתאר את התוחלת, המשמעות והגאולה שאדם יכול למצוא בעבודה ובאהבה, גם במצבים הכי נואשים ונטולי תקווה לכאורה."
אוליבר סאקס

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך