תהומות | צביה גולן

תהומות

צביה גולן

מחיר קטלוגי: 89 ₪


מחיר באתר: 80.1 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: קוראים
צומת ספרים
תקציר
"...תגידי, אני אומר לה, למה הכול בחיים צריך להיות כל כך מוחמץ.... אבל היא מסתכלת עלי במבט מעורפל ובמקום לענות היא שואלת, מאיפה צצות לי כל השאלות האלה. אני לא מבין ...והיא לא מסבירה לי, וממשיכה לבלבל אותי עם העניין של הזדמנויות בלתי חוזרות, ואיך היא אלופה בלתפוס את ההזדמנויות האלה בביצים. ככה היא מדברת, הורגת אותי ברכות מצד אחד ובגסות מהצד השני. ואני די נבהל מהעובדה שהיא מצליחה ככה לתפוס כל זנב של הזדמנות, ואומר לה שאצלי זה הפוך, אני פותח שתי ידיים ומזמין את ההזדמנות לבוא ישר אל בין הזרועות שלי לחיבוק חם, אבל היא חומקת ממני, ובסוף אני מחמיץ אותה. אז אני חוזר ושואל, למה הכול בחיים צריך להיות כל כך מוחמץ?" 
 
שני זוגות נשואים באמצע החיים מנהלים קשרים סבוכים עם עצמם ועם בני זוגם. במהלך חיפוש נואש אחר האושר החמקמק, הם יוצאים למסע אל הר האלים, האולימפוס, שהוא גם מסע אל תהומות נפשם, שם הם בוחנים את חייהם ומתעמתים עם האמת הקשה המחכה להם בסוף המסע. 
 
"תהומות" הוא רומן על החיים ועל מה שעומד מאחוריהם, על רגשות, על מאוויים, על סודות אפלים, על חלומות כמוסים, ועל מה שמסתתר בין המילים ומאחוריהן. 
 
צביה גולן, ילידת 1957, אם לארבעה וסבתא צעירה לשלושה עשר נכדים. "תהומות" הוא ספרה הרביעי. קדמו לו "כביסה מלוכלכת" (2008, הוצאת אופיר ביכורים), "קולות מן החדר" (2010, הוצאת קוראים), "חטאים קטנים" (2011, הוצאת קוראים).

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך