השקנאי | רועי ארד

השקנאי

רועי ארד

מחיר קטלוגי: 88 ₪


מחיר באתר: 79.2 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: הוצאת חרגול
צומת ספרים
תקציר
זהו ספר על תשוקה ותבוסה. 
השקנאי, ספרו החדש של רועי "צ´יקי" ארד, הוא רומן המתרחש בעריצות אפריקאית בימי שקיעתה ופורש את עלילותיו המשעשעות והמיואשות של ראש מחתרת דועכת שכל לוחמיה נטשו אותה או הוצאו להורג. הגיבור חומק בין אתרי בנייה נטושים ואתרי תיירות אקזוטיים במנוסתו חסרת התהילה מפני המשטר, מפסיק להבין מי לצידו ומי נגדו ומשתדל להתמיד במסעו עד הסוף – שבו יילכד וייהרג, או להפך, יביס את הדיקטטור ויעלה לשלטון.  
 
המרדף מתנהל בתפאורה צבעונית ומרופטת שמספקת רודנות מתפוררת שבה כולם מצווים להיקרא בשמות שקספיריים, משרברב ששמו רומיאו עד זבנית ששמה אופליה. בדרכו פוגש הגיבור בסדרה של טיפוסים משונים ומופלאים, ביניהם מאבטח שתפקידו לשמור על חיתול מסתורי שהדיקטטור לבש בילדותו, אהובה בלתי מושגת הנשואה לשר בכיר, תליין חובב שירה ושקנאי ידידותי שהופך להיות רעו הנאמן למסע.
כתיבתו של הספר התחילה בעקבות מחאת האוהלים וקיבלה השראה ותנופה מהמאבק החברתי בישראל. סגנון הכתיבה ענייני ועקבי אך מלא הפתעות, ומרחף בין גרוטסקה וריאליזם פנטסטי, רומן פיקרסקי ואלגוריה פוליטית.      
 
רועי "צ´יקי" ארד נולד בבאר שבע ומתגורר בתל-אביב. הוא עורך כתב-העת מעין, עיתונאי בהארץ ופעיל בקבוצת "גרילה תרבות". השקנאי הוא ספרו השביעי. קדמו לו הכושי (שדוריאן), שירים וציורים (טל אסתר), אירובי (שדוריאן), רובים וכרטיסי אשראי (פלונית), החלום הישראלי (חרגול) ושכר הולם (מעין).

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

אחרי הלילה ההוא

בנחמו אירית

₪76   ₪39.90