פרדס-חנה מוארת | הרצל כהן

פרדס-חנה מוארת

הרצל כהן

מחיר קטלוגי: 92 ₪


מחיר באתר: 82.8 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: נהר
צומת ספרים
תקציר
ב"פרדס חנה מוארת" מאיר הרצל כהן את המושבה היפה והמתנמנמת כביכול בשלוותה הפסטורלית, ואגב כך חושף את התנועה הבלתי נלאית, הקדחתנית והתזזיתית לעתים, המתחוללת בה – הכול תוך תשוקה שורפת ללכידת הרוח הנכונה, האמונה האחת והיחידה שתמלא את הנפש ותעניק לנשמה החילונית והעכשווית את מקומה "הנכון והטבעי".
בספר זה, הכתוב בשפתו האינטימית והמצחיקה, החתרנית והסואנת, מברר כהן את פשרו של המקום הממשי והמוגבל שדמויותיו מתנועעות בו. הוא מעמיד למבחן את סגולות האתר האינטרנטי כ"עוד מקום" שבו מתאפשרים חייהן ומהלכיהן, והרחבת הכרתן והתפשטותה אל המרחבים האין סופיים של ההוויה הווירטואלית.
 
אסף ומיקה גרים עם ילדיהם בפרדס חנה. בתום העשור הרביעי לחייהם, הם נחושים למצוא, שניהם ביחד וכל אחד לחוד, את מה שנותר להם ממשמעות חייהם ומיחסיהם עם המקום בו הם חיים ועם הזמן החולף על פניהם והמטלטל אותם בין היעדר תוחלת למלֵאות רוחנית. 
בעטיו של חיפוש קדחתני ועל סִפו של הייאוש, יתאזרח אסף במדינה וירטואלית העונה לשם "ריאליטי סטייט", וייסחף למעגלי החיים החדשים הנפתחים לפניו ומבטיחים עולם חדש והמְראה ליעד סופי, אוטופי. 
 
מיקה תפנה למרחביה של מיסטיקת העולם החדש ותצטרף להפקת "מעמד הר סיני" אלטרנטיבי שיתקיים בחוף דור. בשיאו של האירוע, כמובטח בפרסומים מקדימים, יחולל ההילר הנודע שהובא במיוחד מסידני, אוסטרליה, את האירוע הקוסמי הגדול והנכסף שיעניק סוף כל סוף  משמעות לחיים "על הכדור המפייח והחורק על צירו".     
 
הרומן משרטט שתי עלילות, המתפצלות אחת למרחב הווירטואלי והשנייה לפרדס חנה ולרצועתו המזהיבה של חוף דור, והשָבות ונארגות למערכה מעצימה אחת לקראת סופו של הרומן. 
 
"פרדס חנה מוארת" הוא הרומן השלישי של הרצל כהן. קדמו לו "אבני שיש טהור" (עם עובד, 2004) ו"לא עלינו" (נהר ספרים, 2011).

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך