בית הספר האנגלי | נורה לוי

בית הספר האנגלי

נורה לוי

מחיר קטלוגי: 84 ₪


מחיר באתר: 75.6 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: בית עלים
צומת ספרים
תקציר
סיפור אהבה בין מורה צעיר לבין אישה, ההולכת עד הסוף בעקבות חלומותיה. 
בית ספר מבודד בדרום אמריקה. מודעה אקראית באינטרנט, המשנה גורלות. 
חלום על מוות של אישה, שהופך למציאות לאחר ימים אחדים. סוף מפתיע, שטורף את כל הקלפים. 
 
אלה הם החומרים המסעירים, מהם בונה נורה לוי את כתליו של "בית הספר האנגלי". את מה שמתרחש בין קירותיו של המקום היא מטעינה ברגשי אשם, סערות נפש, תשוקות והזיות, המטלטלים את דפנה, גיבורת הסיפור. המחברת מעמתת את גיבורי ספרה ואיתם את הקוראים עם המסתורי, ההזוי והבלתי צפוי. ענבר, דמות משנית, היא המספרת על התובנות במסעה להודו, ולתוך נפשה. 
האם הגורל מתווה את מהלך חיינו? האם יש בכוחנו לברוח מהמחשבות על עצמנו? שאלותיה של דפנה סוחפות את הקורא להיכרות איתה ועם עצמו בספר, שנכתב בהשראת חוכמת הזן, שאלות על מקומה של המקריות בחיינו ומשמעותה של קרמה.
 
נורה לוי (נורית מנור) היא אמנית רב-תחומית, החיה ויוצרת בתל אביב. ילידת בולגריה, עלתה עם משפחתה לארץ וגדלה ביפו של שנות החמישים. בנעוריה הייתה תלמידתם של ציירים מפורסמים, וביניהם שטרייכמן, מוקדי וסטימצקי. בשנות השבעים, לאחר שהתאלמנה מבעלה, איש הצוללת "דקר", והיא בת 24 ואם לילדים, יצאה לדרך של חיפוש עצמי ולמדה אמנות בלונדון. 
בית הספר האנגלי חתום בשם נורה לוי, שם נעוריה, שהתבקש וצמח מתוך הסיפור. את ספרה הראשון, "האביב הקצר של גרטה גרבו", הוציאה לאור בשנת 2005 בשם העט נורית מנור. 
"בית הספר האנגלי" הוא ספרה השני. 

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך