להרוג את היהודון  | שי צלר

להרוג את היהודון

שי צלר

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: משכל
צומת ספרים
תקציר
להרוג את היהודון הוא רומן המברר בחכמה ובעדינות עד כמה היהדות היא מצב נפשי כלל אנושי שאינו שייך רק ליהודים מלידה. זהו סיפור מסע מסקרן ומפתיע, שנע בנתיבים מקבילים של שני צעירים עם מצלמה: נעמה, במאית בתחילת דרכה, יוצאת מתל אביב לצלם סרט דוקומנטרי בגרמניה בעקבות אמיר, דתי לשעבר שעובד כניצב שדוף בסרטי שואה. באותה העת יוצא תומאס, סטודנט לצילום מהעיר מינכן, כדי לתעד בסתר את אביו, ואולי להצליח לסדוק מעט את דמותו המושלמת מדי לטעמו.

במהלך שני המסעות הייחודיים הללו- האחד בעקבות האיכות היהודית הנעלמה, והשני כנסיון לכפר על טעויות ולהתנקות מאשמה- יגלו תומאס ונעמה סודות עמוקים מחשבו למצוא. הם יעמדו מול תהומות של זהות משובשת, מקורות הרוע ומשיחים עצובים. באמצעות שני הקולות הללו חושף הרומן באופן מלא ברק את מהותה של היהדות כנוירוזה, ואת האפשרויות לתלוש את הטלאי הצהוב הפנימי, לסמן מחדש את גבולות הזהות ולהרוג אותו, להרוג את היהודון.

זהו ספרו השני של שי צלר (יליד 1972), מורה, עיתונאי ותסריטאי, בוגר בית הספר לקולנוע וטלוויזיה  על שם סם שפיגל בירושלים ותוכנית "אופקים" באוניברסיטת תל אביב. ספרו הראשון, "המסע לאורקולי", זכה לאהדת הביקורת והקהל.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך