כי בתחבולות | ללא

כי בתחבולות

ללא

מחיר קטלוגי: 98 ₪


מחיר באתר: 88.2 ₪


קטגוריה: ספרי עיון - כללי, צבא ביטחון ומלחמה, 
הוצאה: משכל
צומת ספרים
תקציר
מעבר להיותה אחת מיחידות העילית של צה"ל, אופפת את יחידת דובדבן הילת מיסתורין בזכות הלוחמים המיומנים, המבצעים והמשימות בלב האוכלוסייה האזרחית בשטחים, כשהם מחופשים לאנשי המקום ומוכרים לציבור הישראלי בכינוי "מסתערבים". זה שנים שהידיעות על פעולות נועזות בעומק השטח והשמועות על אמצעי לחימה מתקדמים ומסווגים מציתות את דמיונם של רבים.
 
כי בתחבולות מעניק הצצה נדירה אל קרביה של יחידת דובדבן מבעד לעיניהם של לוחמים צעירים, החל בימים הראשונים במדים, עבור באימונים, במעצרים ובחיסולים באזור רווי סכנות, וכלה בהפוגות שבין הקרבות בתוך הוויי החיים השוקק בבסיס.
 
מלבד ההתמודדות עם הסכנות הגלומות בשירות צבאי ביחידת עילית, מוטלת על הלוחמיםגם המשימה לגשר על שוני בתפיסות העולם שהביאו איתם מהבית ועל הפערים הסוציו- אקונומיים ביניהם, כדי להפוך לצוות מגובש שבו ערבות הדדית עשויה להציל חיים.
 
ﬠידו וﬠינב, אשר שירתו כקצינים ביחידה בין השנים 2003-1999 וממשיכים לשרת כקציני מילואים, חושפים כאן לראשונה אירוﬠים מסמרי שיﬠר שלהם היו שותפים. חלק מהמבצﬠים אמנם הכו גלים בתודﬠה הציבורית ונחשפו באופן חלקי בתקשורת, אך כﬠת אנו זוכים להתוודﬠ לפרטי הפרסים של כמה מהפﬠולות הדרמטיות והמפתיﬠות ביותר שידﬠ צה"ל, פﬠולות שלﬠתים הסתיימו בטרגדיות שהותירו בלוחמים צלקות שלא יימחו לﬠולם.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך