תמיד בדרך הביתה | סלאסי טאייה

תמיד בדרך הביתה

סלאסי טאייה

מחיר קטלוגי: 89 ₪


מחיר באתר: 80.1 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: צומת ספרים
צומת ספרים
תקציר
"הוא מצא מה שלא העז לחפש"
קווייקוּ סָאי, מנתח מפורסם ובעל כושל, מת. הוא קורס לפתע עם שחר מחוץ לביתו בגאנה, שם הוא חי עם אשתו השנייה. בשורת מותו שולחת אדוות ברחבי העולם ומאחדת את המשפחה שזנח בחייו. תמיד בדרך הביתה הוא הסיפור שלהם.
הרומן עוקב באלגנטיות אחר מסעה של משפחת סאי בזמן ובמרחב וחושף את האמיתות החבויות ואת השקרים האופפים אותן; את הפשעים שבוצעו בשם האהבה. בעקבות מותו של קווייקו מתאספת המשפחה בגאנה בביתה החדש של אמם, לראשונה זה שנים - איחוד שמגולל את סיפור התפרקותם ואת השבריריות הנוראה של העולם שהם בנו ומעורר סדרה של בגידות שאיש מהם לא היה מעלה בדעתו. וכך — מפוצלים ובודדים — הם מבוססים איש איש בכאבו, באמונה שאת מה שאבד אין להשיב – עד שבגאנה הם מוצאים דרך חדשה ומשפחה חדשה.
תמיד בדרך הביתה הוא דיוקן של משפחה שעומד על חשיבות המקום שממנו באנו ועל המחויבויות שלנו זה לזה ומעיד כי הסיפורים שאנו חולקים זה עם זה יש בהם כדי לבנות עתיד חדש. הספר נבחר לאחד מעשרת הספרים הטובים של 2013 על ידי ´וול סטריט ז´ורנל´ ו´האקונומיסט´ ותורגם ל־22 שפות.
 
טאייה סלאסי, צלמת וסופרת, בת טיפוחיה של טוני מוריסון, נולדה בלונדון וגדלה במסצ´וסטס. היא הבכורה בזוג תאומות במשפחה של רופאים. ´טאייה´ משמעו ´תאומה ראשונה´ בשפת אִמה, יוֹרוּבּה. הוריה נפרדו בינקותה, והיא פגשה לראשונה את אביה בגיל 12. סלאסי נבחרה לרשימת גרנטה של עשרים הכותבים הבריטים הצעירים הטובים ביותר לשנת 2013.
"האמביציה והיכולת של סלאסי להציג לא את ´אפריקה´ אלא משפחה אפריקאית אחת, הרושמת את הישגיה וכישלונותיה במו ידיה, ראויה לתרועות ולקידה עמוקה."
ניו יורק טיימס
"ספר שאי־אפשר לעמוד בפניו מהשורה הראשונה שלו: ´קווייקוּ מת יחף ביום ראשון לפני הזריחה, נעלי הבית שלו בפתח חדר השינה כמו כלבים.´ רומן ביכורים מזהיר, לירי, מן השורה הראשונה." וול סטריט ז´ורנל
 

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך