כמו שמרימים חתול | ורד טל

כמו שמרימים חתול

ורד טל

מחיר קטלוגי: 64 ₪


מחיר באתר: 57.6 ₪


קטגוריה: ספרות מקור, 
הוצאה: קיבוץ מאוחד
צומת ספרים
תקציר
כמו שמרימים חתול הוא רומן אוטוביוגרפי מטלטל ומעורר השראה, המלווה את ילדותה והתבגרותה של פרידה שהייתה לוֶרד. בכישרון השמור לטובים שבמספרי הסיפורים מתארת ורד טל את מסעותיה: חיפושיה הנואשים אחר כוס הזכוכית האדומה שהובטחה לה בירושה ונעלמה יום אחד מארון הקיר הצהוב. בריחתה מאפלת ביתה בסמטאות התכלת של צפת האהובה, בשנות השישים של המאה הקודמת, אל שדות שבעמק שטוף שמש. את דרכה מילאו דמויות שהחשיכו עליה את ילדותה ואיימו על שפיותה, ביניהן - אימא בתיה היפה, אבא טוביה חולה הנפש, מוישה גורנישט המזוהם, ומולם, מי שהאירו לה פנים ודרך: הדוד עייזר - הלב של המשפחה, "האימא הטובה" שתעזור לה להגיע לקיבוץ, שם תתחיל הבראתה בעזרת יהודה, מדריך חברת הנוער האהוב והנערץ, ויותר מכולם - סבתא מַ רְ יֶ ם העיוורת, מספרת סיפורים מופלאה, שעלילת חייה משובצת, סיפור-בתוך-סיפור, בעלילת חיי נכדתה, ומזמנת הצצה אל צפת העתיקה של סוף המאה ה-19.

ארבעה דורות של נשים צפתיות לוחמות וחולמות לחיות: פרידה, אמה, סבתה ואם סבתה...

ורד טל נולדה בשנת 1952 בצפת. היום חברת קיבוץ עין השופט, נשואה, אם  לשלושה וסבתא לחמישה נכדים. בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. מורה ליוגה, עוסקת בפסיכותרפיה רוחנית, מספרת סיפורים בסמטאות צפת.
זכתה במקום ראשון בתחרות הסיפור הקצר בחסות העיתון "נוגה" עם סיפורה "פייגלה". ובמקום ראשון בתחרות הסיפור הקצר של מפעל הפיס במועצה אזורית מגידו עם סיפורה "נעליים אדומות". סיפורה "אחותי כלה" הופיע כמונודרמה בתיאטרונטו הראשון. ספרה הראשון, "זערורס", יצא לאור בשנת 2001.


ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך