מה ידעה מייזי | הנרי ג´יימס

מה ידעה מייזי

הנרי ג´יימס

מחיר קטלוגי: 88 ₪


מחיר באתר: 79.2 ₪


קטגוריה: ספרות מתורגמת, 
הוצאה: סנדיק ספרים
צומת ספרים
תקציר
"היא נחצתה לשניים, ואת החצאים חילקו ללא משוא פנים בין בעלי הדין. הם ייקחו אותה אליהם, על-פי תור, למשך שישה חודשים בכל פעם; היא תעשה חצי שנה במחיצתו של כל אחד מהם. היה זה צדק מוזר בעיני אלה שמצמצו עדיין באור העז שהפיץ בית הדין – אור אשר איש מן ההורים לא הוצג בו כמופת לנעורים ולתמימות."

קלאסיקה פורצת דרך שעסקה בתהליך גירושים עוד במאה ה-19: תיאור השבר המשפחתי מנקודת מבטה של ילדה בת 6, הקרועה בין שני הוריה המסוכסכים. הספר, שיצא לאור בשנת 1897, עורר עניין ספרותי ונחשב להישג חדשני מפני שתיאר חוויית גירושים בצורה זו. הרומן נוגע בנושא הטעון והמורכב מבלי לייפות את המציאות ומצליח לתאר אותה באופן ביקורתי, אירוני ובוטה. טלטלות הגירושים ותככי הנפרדים מתוארים דרך מחשבותיה ותובנותיה של הילדה, אשר גדלה ומתפתחת בצל פרידתם. זווית הסתכלותה על המלחמה בין ההורים שמתחוללת סביבה מספקת חומר למחשבה גם לקורא בן המאה ה-21.
מיומנותו של ג´יימס בנבכי נפש האדם ומורכבותה מתגלה ברומן במלוא עצמתה ועל אף הריחוק התקופתי מהקורא בן זמננו, משמרת את כוחו ותורמת לרלוונטיות שלו.
התרגום החדש והקולח של קטיה בנוביץ´ צולח את אתגרי השפה המרובדת והמתוחכמת של הרומן ומגיש את יצירת המופת לקורא הישראלי בעברית עשירה ונגישה.
הנרי ג´יימס, מהסופרים החשובים של המאה ה-19, עסק ביצירותיו במורכבותה של הנפש האנושית וכתיבתו חושפת את מניעיה הנסתרים ביותר. כסופר אמריקני שחי באירופה, ג´יימס ידוע בעיקר בזכות הרומנים והסיפורים הקצרים העוסקים בקשרי הגומלין בין התרבות האמריקנית לזו האירופית, וכן בסוגיות חברתיות ופוליטיות כמו מעמד האישה.

 
הנרי ג´יימס נולד בניו יורק ב-1843. הוא למד בפריז, לונדון וז´נבה ובילה את רוב שנותיו באירופה בכלל ובאנגליה בפרט. יצירותיו מיטיבות לתאר את החיים הקוסמופוליטיים משני עברי האוקיינוס האטלנטי. הוא חיבר רומנים, סיפורים קצרים, מחזות, ספרי מסע ואוטוביוגרפיות. ג´יימס נפטר ב-1916 ונחשב לאחד הסופרים החשובים ביותר בשפה האנגלית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך